لزوم حمایت ویژه از توسعه صنعت گردشگری قشم

قشم در آستانه توسعه پایدار گردشگری است و لازم است تا از این گام جدید حمایت شود.
لزوم حمایت ویژه از توسعه صنعت گردشگری قشم

 ناصر روضاتی ، پژوهشگر و کارآفرین نمونه صنعت گردشگری  با اعلام خبر فوق افزود : به همت مسوولین ، ساکنین و فعالان گردشگری ، هتلداری و مشاغل وابسته  جزیره زیبای قشم در حال پیشرفت است و در صورت عدم حمایت کافی  ، فرصت سوزی خواهد شد .

 عضو شبکه همیاران ژئو پارک جهانی قشم  ،  در باره اهمیت  توسعه پایدار گردشگری ، به ویژه تقویت نام و نشان گردشگری جزیره زیبای قشم ، سرزمین آب و آفتاب اظهار داشت:  سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) پیش‌ بینی می‌ کند که در چند سال آینده حداکثر تا پایان دهه دوم قرن بیست و یکم میلادی بزرگترین بخش تجارت بین المللی و در راس همه صنایع دنیا صنعت گردشگری (توریسم) خواهد بود. به همین دلیل، کشورهای مختلف جهان با آگاهی از درآمد سرشار جهانگردی اهمیت بسیار ویژه ای برای گسترش این بخش از اقتصاد قایل شده و آن را به عنوان یک رکن بسیار مهم ارزیابی می‌ کنند تا با بهره گیری از درآمدهای مطمئن و لایزال آن به روند توسعه خود سرعت و شتاب بیشتری بخشند.
ناصر روضاتی گفت : این در حالی است که صنعت گردشگری به کشورهایی سودهای سرشاری می رساند که در زمینه ارکان اصلی چهارگانه ای این صنعت از جمله ساختار، خدمات، آموزش و ارتباطات که این صنعت بر آن استوار است سرمایه گذاری کرده باشند و مدیریت علمی و مترقی اعمال کنند.

دیگران چه می خوانند:

وی اعلام کرد : متاسفانه، کشور ما ایران ، به ویژه جزیره زیبای قشم ، گرچه به دلایلی همچون میراث غنی فرهنگی و تاریخی، شرایط اقلیمی متنوع ، جذاب و مردم خونگرم و مهمان نواز از مناسب‌ ترین پشتوانه ها و زمینه های ممکن برای توسعه گردشگری برخوردار است، ولی به دلایل  نبود نیردی ماهر و کارآمد ، کمبود امکانات رفاهی برای گردشگران و جهانگردان، ضعف سرویس های خدماتی، نامناسب بودن خطوط ارتباط هوایی زمینی و دریایی و از همه مهم تر نبود تجربه برنامه ریزی جامع  علمی ،  در جذب سرمایه گذاری و مشارکت فعال بخش خصوصی، قادر نیست متناسب با استعدادهای بالقوه ای که دارد، بهره ای جز یک سهم بسیار اندک و ناچیز از  درآمد این صنعت پویا داشته باشد.

مدیر گروه هتل های آرتا خاطرنشان کرد :  قشم جزیره همیشه بهار نیست، اما نیمی از سال را به راستی بهار دل انگیز است. 6 ماه تابستان و 6 ماه بهار! این نیز یکی دیگر از شگفتی های قشم در کنار دیگر عجایب این جزیره است و امیدوارم با هدف مقابله با ایران هراسی ، جذب حمایت ها ، شاهد  توسعه پایدار گردشگری ایران باشیم. 

لزوم حمایت ویژه از توسعه صنعت گردشگری قشم

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟