حقوق و عیدی تمام کارکنان دولت پرداخت شد

آنطور که رئیس سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد، دولت عیدی و حقوق بهمن تمام کارکنان را پرداخت کرده است.
حقوق و عیدی تمام کارکنان دولت پرداخت شد

به گزارش ایسنا، در حالی برخی دستگاه های دولتی هنوز عیدی و حقوق بهمن ماه کارکنان را واریز نکرده اند که رئیس سازمان برنامه و بودجه درباره این موضوع به ایسنا گفت که اخرین گزارش دریافتی وی حاکی از واریز کامل است.

وی همچین گفت که دولت برای حقوق بهمن و عیدی در مجموع حدود ٢٤ هزار میلیارد تومان هزینه داشته است. نوبخت تاکید کرد که دولت در نظر دارد حقوق اسفندماه را بین ١٥ تا بیستم این ماه پرداخت کند.

دیگران چه می خوانند:

پرداخت ٣٨٠٠ میلیارد تومان یارانه در هر ماه

رئیس سازمان برنامه و بودجه  که در سومین همایش فنی و اجرایی کشور حاضر شده بود، در ادامه به توضیحاتی در مورد پرداخت بودجه عمرانی و یارانه ها پرداخت.

پرداخت یارانه نقدی و ارقام سنگین آن و به طور خاص نحوه تامین منابع مورد نیاز، موضوعی است که همواره از سوی مدیران دولتی مورد توجه بوده و از سختی آن سخن گفته اند.

محمد باقر نوبخت نیز در بین اطهاراتش که به  تامین مالی پروژه های عمرانی اختصاص داشت از اهدافی که دولت  در هدفمندی یارانه ها برای بردن بخشی از منابع به سمت تولید داشته نیز سخن گفت.

وی در توضیح خود گفت که به هر صورت در جریان بررسی لایحه بودجه در مجلس بخشی از اهداف دولت در این رابطه محقق نشده است و این در شرایطی است که باید از منابع هدفمندی در هر ماه حدود ٣٨٠٠ میلیارد تومان در قالب یارانه بین خانوارها توزیع شود.

البته به نظر می رسد این رقم اعلامی از سوی نوبخت مجموع یارانه نقدی خانوارها به اضافه رقم پرداختی به خانوارهای هدف را در بر می گیرد.

نوبخت گفت که در هر ماه و شبی که قرار است این مبلغ برای پرداخت یارانه اماده شود دولت با مشکلاتی در تامین منابع مواجه است.

پیش تر، طیب نیا - وزیر اقتصاد دولت یازدهم- از تامین منابع برای پرداخت یارانه در هر ماه به عنوان مصیبت عظما یاد کرده بود.

در حال حاضر بیش از ٧٧ میلیون نفر در هر ماه یارانه دریافت می کنند که در سال بیش از٤٢ هزار میلیارد تومان برای دولت هزینه به همراه داشته و با توجه به کسری منابع، اجازه رسیدگی سهم سایر بخش ها را به طور کامل نمی دهد.

انتهای پیام

منبع : خبرگزاری ایسنا

حقوق و عیدی تمام کارکنان دولت پرداخت شد

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟