وجه تمایز و نقاط قوت برگزاری نمایشگاه ۲۹ لوستر و صنایع وابسته در سال ۱۴۰۲

معاون امور نمایشگاهی شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران در نشست خبری بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی لوستر، چراغ های روشنایی و تزئینی تهران، به بیان وجه تمایز و نقاط قوت برگزاری این رویداد مهم با محوریت صادرات به کشورهای همسایه پرداخت.
وجه تمایز و نقاط قوت برگزاری نمایشگاه ۲۹ لوستر و صنایع وابسته در سال ۱۴۰۲

حامد بی‌آزار امروز یکشنبه 28 آبان ماه 1402 در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران در جمع اصحاب رسانه با تبریک فرارسیدن روز پرستار و میلاد حضرت زینب کبری‌(س)، حضور 4 شرکت خارجی را وجه تمایز برگزاری این دوره عنوان کرد و افزود: بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی لوستر، چراغ‌های روشنایی و تزئینی از 3 لغایت 6 آذر ماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران با همکاری شرکت تعاونی نمایشگاه تهران و راهبری شرکت سهامی نمایشگاه‌ها برگزار برخواهد شد. 
 
وی اظهار کرد: براین اساس طبق ابلاغیه کارگروه صدور مجوزها و در راستای غنی برگزارشدن این دوره از نمایشگاه نسبت به تشکیل کارگروه شورای سیاست‌گذاری اقدام شد. در این کارگروه، مدیرکل ترویج و تجارت سازمان توسعه و تجارت، رئیس هیئت مدیره تعاونی لوسترسازان استان تهران، مدیرعامل شرکت تعاونی لوستر و آینه شمعدانی استان تهران، رئیس اتحادیه لوستر تهران و مدیرعامل شرکت تعاونی سازمان و دو نفر از اعضای انجمن عضو هستند. 
 
بی‌آزار با اظهار امیدواری نسبت به برگزاری نمایشگاه نسبت به دوره‌های گذشته، گفت: یکی از نقاط قوت برگزاری این رویداد برگزاری کارگاه‌های آموزشی قبل و هنگام برگزاری این نمایشگاه است. از نکات قابل توجه این موضوع برگزاری این کارگاه‌ها توسط دانشگاه صنایع و معادن وزارت صمت است و به تمامی شرکت‌کنندگان گواهینامه مربوط به دوره را از دانشگاه مذکور دریافت کردند. 
 
وی با بیان اینکه قبل از نمایشگاه 6 کارگاه آموزشی 2 ساعته برگزار شد، افزود: این کارگاه‌ها با عناوین؛ شرکت در نمایشگاه‌های تجاری، تجارت‌الکترونیک، طراحی و چیدمان فروشگاهی در صنعت لوستر، مدل کسب و کار، کارآفرینی سازمانی در این صنعت، مشکل‌یابی و تعریف مسئله در صنعت لوستر و مشارکت موثر در نمایشگاه تاکنون به انجام رسید. 
 
معاون امور نمایشگاهی شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران، تصریح کرد: در روزهای آینده با توجه به هدفگذاری انجام‌شده در این رویداد 5 کارگاه با محوریت صادرات به کشورهای همسایه برگزار خواهد شد. موضوعات این پنج روز عبارتند از؛ آشنایی با بازار‌های صادراتی کشورهای صربستان و ترکیه در روز اول، کشور عمان در روز دوم، کارگاه روز سوم درباره بازارهای صادراتی روسیه، بازار صادراتی کشور عراق برای روز چهارم و در روز پنجم بازارهای هدف حوزه آفریقا درنظر گرفته شده است. 
 
حامد بی‌آزار، رشد 60درصدی امسال در محوطه برگزاری نمایشگاه در بیست‌ونهمین رویداد صنعت لوستر را نسبت به دوره گذشته یادآور شد و گفت: نمایشگاه 1402 صنعت لوستر، چراغ‌های روشنایی و تزئینی در محوطه‌ای به مساحت 11 هزار مترمربع برگزار می‌شود. این در حالی است که در سال گذشته تقریبا 5600 متر مربع بود که با همراهی و همکاران در شورای سیاست‌گذاری به انجام رسید. 
 
 وی تعداد شرکت کنندگان امسال را در این رویداد بین‌المللی را 140 شرکت عنوان کرد و افزود: در سال گذشته این میزان 82 شرکت بود. در این دوره از نمایشگاه صنعت لوستر با توجه به فضای بیشتر تعلق گرفته و البته مدیریت فضا برای افزایش تعداد شرکت‌کنندگان سبب شد تا در سال جاری شاهد افزایش تعداد شرکت ها که حضور 4 شرکت خارجی را هم به همراه دارد، باشیم. 
 
معاون امور نمایشگاهی نمایشگاه‌های بین‌المللی درخصوص هیأت‌های تجاری، بیان کرد: با هماهنگی‌هایی که با رایزنان شرکت توسعه و تجارت ایران صورت گرفت، امیدواریم حداقل 10 نفر از کشورهای روسیه، عراق، حوزه خلیج فارس و افغانستان را به عنوان هیأت تجاری در بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی لوستر، چراغ‌های روشنایی و تزئینی داشته باشیم تا به حلقه مفقوده این صنعت 80 ساله که افزایش صادرات است، کمک شایانی بشود.  
 
گفتنی است؛ نمایشگاه لوستر، چراغ های روشنایی و تزئینی 1402 با اهدافی از جمله ایجاد بستر تعامل ما بین طراحان، تولیدکنندگان و سرمایه گذاران، تقدیر از تولیدکنندگان داخلی، معرفی فعالان این حوزه، افزایش فرصت‌های شغلی این حوزه، بهبود بستر صادرات و ایجاد و فراهم کردن بستری جهت حضور فعالان این صنعت برای بیست و نهمین دوره برگزار می‌شود.

 

دیگران چه می خوانند:

 

منبع: شمانیوز

وجه تمایز و نقاط قوت برگزاری نمایشگاه ۲۹ لوستر و صنایع وابسته در سال ۱۴۰۲

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟