داورزنی: باید درباره چگونگی حضور در رقابت‌های بین‌المللی تصمیم بگیریم

معاون وزیر ورزش و جوانان درباره صحبت‌های رسول خادم بیان کرد: ما به هیچ وجه رژیم اشغالگر قدس را به رسمیت نخواهیم شناخت اما باید درباره بحث چگونگی حضورمان در میادین بین‌المللی تصمیم‌گیری کنیم.
داورزنی: باید درباره چگونگی حضور در رقابت‌های بین‌المللی تصمیم بگیریم

به گزارش ایسنا، محمدرضا داورزنی در حاشیه مراسم نسل آفتاب در جمع خبرنگاران درباره صحبت‌های رسول خادم در حوزه وزارت ورزش در این زمینه بیان کرد: بیش از ۳۰ سال است که در میادین  مختلف ورزشکاران ما رژیم صهیونیستی را به رسمیت نمی‌شناسند و از رویارویی با این رژیم پرهیز می‌کنند. این یک بحث کلی است که همواره مورد توجه ورزشکاران قرار گرفته است اما نکته‌ای که مطرح شده است این است که رژیم اشغالگر قدس در برخی از رشته‌ها مانند کشتی، تکواندو و ووشو، ورزشکارانی را از سایر کشورها به خدمت می‌گیرد و از آن‌ها استفاده می‌کند. ما باید در آینده این موضوع را بررسی کنیم.

وی افزود: در حال حاضر به دنبال این هستیم تا با نهادهای دیگر در مورد این موضوع تعیین تکلیف کنیم. اینکه ما این رژیم را به رسمیت نمی‌شناسیم جدی است و ما به هیچ عنوان این رژیم را به رسمیت نخواهیم شناخت اما باید درباره چگونگی حضورمان در میادین بین‌المللی و جهانی به گونه‌ای دیگر عمل کنیم.

دیگران چه می خوانند:

داورزنی در ادامه در پاسخ به این سوال که ظاهرا ناطق نوری در فدراسیون بوکس دفتر خود را تحویل نمی‌دهد، اظهار کرد: این موضوع نباید تیتر خبری رسانه‌های ما شود. ناطق نوری رییس افتخاری فدراسیون بوکس است و او در ۲۸ سال گذشته در این رشته فعالیت داشته است. اینکه او به محل فدراسیون بوکس برود و چند ساعتی را در دفتر حضور داشته باشد نباید به عنوانی که بتواند برای بوکس مشکل‌ساز شود، قلمداد کنیم. او تنها رییس افتخاری فدراسیون بوکس است و در تصمیم‌گیری‌های فدراسیون دخالتی نخواهد داشت.

داورزنی درباره تصمیم مربی آمریکایی دوومیدانی که بیان کرده است که وارد کشور نمی‌شود و تنها در کیش حضور خواهد داشت، گفت: این مسائل را باید از خود فدراسیون دوومیدانی پیگیری کنید و بعید می‌دانم که چنین چیزی وجود داشته باشد. در عقد قرارداد مربیان همه شروط قید می‌شود و این نکات نیز رعایت می‌شود. من چنین چیزی را نشنیده‌ام و حال که شما می‌گویید این قضیه را پیگیری می‌کنم و اگر چنین چیزی صحت داشته باشد در آن ورود خواهم کرد.

معاونت قهرمانی وزارت ورزش و جوانان درباره مراسم برگزار شده و اینکه جای برخی از چهره‌ها در این مراسم خالی بود، گفت: موسسه فرهنگی نسل آفتاب حدود ۹ سال است که آغاز به کار کرده است و هر ساله از تعدادی از قهرمانان ملی کشور در ترویج اخلاق تقدیر به عمل می‌آید. این کار بسیار ارزشمندی است که امروز نیز شاهد برگزاری نهمین دوره این مراسم هستیم. طبیعی است که انتخاب برترین‌ها کار سختی باشد. در رشته‌های مختلف مربیان و مدیران و... تعداد فراوانی وجود دارد که این کار داوری را سخت می‌کند. هر گروهی که انتخاب شود، باز جای یک گروه دیگر خالی است. در کل برگزاری چنین مراسمی ارزشمند است که به ترویج اخلاق در ورزش کشور کمک می‌کند و ما نیز آن را به فال نیک می‌گیریم.

داورزنی همچنین درباره حضور بانوان در دیدار بازی بسکتبال و همچنین ادامه حضورشان در سایر رشته‌ها اظهار کرد: ما در گذشته در برخی از رشته‌ها مشکلی برای حضور بانوان نداشته‌ایم و در چند سال گذشته در بسکتبال نیز تعداد محدودی از بانوان در سالن حضور داشته‌اند. روز گذشته نیز به دلیل حساسیت‌های بازی در مسیر جام جهانی بسکتبال و همچنین اینکه بازی دور رفت را مقابل عراق واگذار کرده بودیم برای جامعه بسکتبال این بازی حساس شده بود و تعدادی از تماشاگران و بانوان در سالن حضور داشتند و تیم ملی را تشویق کردند. در رشته‌های دیگر نیز  در تلاش هستیم این شرایط را با حفظ موازین شرعی و دغدغه‌های فقها فراهم کنیم.

انتهای پیام

منبع : خبرگزاری ایسنا

داورزنی: باید درباره چگونگی حضور در رقابت‌های بین‌المللی تصمیم بگیریم

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟