وجود ظرفیت تشکیل شورای جهانی فرآورده‌های کنجدی در یزد

مدیر کل اداره استاندارد استان یزد گفت: استان یزد به عنوان قطب تولید و صنعت فرآورده‌های کنجدی ،ظرفیت تشکیل شورای جهانی فرآورده‌های کنجدی را دارد .
وجود ظرفیت تشکیل شورای جهانی فرآورده‌های کنجدی در یزد

به گزارش ایسنا، «محمد حسین ماجدی اردکانی» در نشست با تنی چند از اعضای هیات مدیره انجمن صنفی کارفرمایی تولیدکنندگان فرآورده‌های کنجدی یزد، ‌اظهار کرد: هدف از تشکیل این شورا، توسعه و بهبود فرآورده های کنجدی و ارتقا دانش فنی و تولید استانداردهای بین المللی در زمینه دانه روغنی کنجد و فروارده های آن در ایران می باشد .

وی افزود:‌ انجام پژوهش های کاربردی سنگ بنای ایجاد این شورا می باشد و ما امیدواریم که  با توجه به ثبت جهانی یزد در یونسکو  و شناخته شدن این شهر در جوامع بین المللی به عنوان شهری با قدمت و آثار تاریخی،و نیز انتظارات جدیدی که از این شهر وجود خواهد داشت،  بتوانیم در این کار موفق شویم و قادر باشیم دانشمندان کشورهای دیگر را در این حوزه با خود همراه سازیم .

دیگران چه می خوانند:

مدیر کل استاندارد استان گفت: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری و ابلاغیه بند 24 سیاست های کلی  در خصوص اقتصاد مقاومتی، تشکیل این شورا می تواند محرک برنامه های اقتصاد مقاومتی در این صنعت باشد و ضمن ارتقای کیفیت محصولات تولیدی، زمینه های صادرات آن را بیش از پیش فراهم کند ودر آینده شاهد تولید با محبوبیت و پذیرش هر چه بیشترجهانی آن ها باشیم .

ماجدی اردکانی در پایان خاطرنشان کرد: کشور ایران از گذشته های دور مهد دانشمندان و علمای نام آوری بوده که همیشه نام این منطقه را پرآوازه نگه داشته اند وخوشبختانه هم اکنون نیز  ما در کشور ،پژوهشگران و صنعتگران نخبه ای در این شاخه از صنعت داریم، که بانک اطلاعات آن در دانشگاه اردکان در دست تهیه است و با تجربه و ارتباطات دست اندرکاران مربوطه می توانیم براحتی این شورا را شکل دهیم .

انتهای پیام

منبع : خبرگزاری ایسنا

وجود ظرفیت تشکیل شورای جهانی فرآورده‌های کنجدی در یزد

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟