دعوت روحانی از رئیس‌جمهور صربستان برای دیدار از ایران

وزیر امور خارجه در بدو ورود به بلگراد با معاون اول نخست وزیر و وزیر امور خارجه جمهوری صربستان دیدار کرد.
دعوت روحانی از رئیس‌جمهور صربستان برای دیدار از ایران

به گزارش ایسنا، در دیدار وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و جمهوری صربستان راه‌های گسترش روابط دوجانبه در همه زمینه‌ها مورد گفت‌وگو و تبادل نظر قرار گرفت.

وزیر امور خارجه صربستان در این دیدار اظهار داشت: به دوست و برادرم محمد جواد ظریف و هیات همراه خوشامد می گویم.‌ آماده ایم روابط دو کشور را در همه زمینه‌ها گسترش دهیم. خوشحالم که شنیدم هیاتی از تجار ایرانی شما را همراهی می‌کنند که می‌تواند موجب گسترش روابط اقتصادی و تجاری دو کشور شود.

دیگران چه می خوانند:

ظریف نیز در این دیدار ضمن اظهار خرسندی از حضور در صربستان افزود: قصد داریم روابط دو کشور را در تمامی زمینه‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، مردمی و پارلمانی گسترش دهیم. اینجانب حامل دعوت جناب آقای روحانی از رئیس جمهور صربستان برای دیدار از ایران هستم.

وزیر امور خارجه کشورمان با استقبال از لغو روادید میان اتباع دو کشور اضافه کرد: چنانچه پرواز مستقیمی میان دو کشور برقرار شود روابط تجاری و مردمی افزایش چشمگیری خواهد یافت.

ظریف حوزه های نفت، گاز، پتروشیمی، معادن، ارتباطات، کشاورزی  و دیگر زیر ساخت ها را زمینه مناسبی برای همکاری های دو کشور خواند.

همکاری‌های دفاعی، علوم و فناوری و نیز فرهنگی و هنری و دانشگاهی از دیگر زمینه های همکاری بود که توسط دو مقام مورد گفت‌وگو و تبادل نظر قرار گرفت.

تبادل نظر در خصوص تحولات منطقه ای و بین المللی از دیگر محورهای گفت‌وگوها در این دیدار بود.

گفتنی است دو مقام پس از گفت‌وگوی های خصوصی در ضیافت ناهاری که به افتخار وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ترتیب داده شد شرکت کردند.

انتهای پیام

منبع : خبرگزاری ایسنا

دعوت روحانی از رئیس‌جمهور صربستان برای دیدار از ایران

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟