تابش: موانع حضور بانوان در ورزشگاه‌ها را برداریم

رئیس فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی با اشاره به حضور زنان در مسابقه بسکتبال ایران و عراق گفت: باید به بانوان و توانمندی‌های‌شان اعتماد کنیم و موانع را از سر راه آنها برای حضور مؤثرشان در ورزشگاه‌ها و آوردگاه‌های ورزشی برداریم.
تابش: موانع حضور بانوان در ورزشگاه‌ها  را برداریم

به گزارش ایسنا، محمدرضا تابش در نهمین همایش معرفی برترین‌های اخلاق ورزش کشور گفت: امروزه ورزش جزئی از زندگی مردم و در کانون توجه افکار عمومی است و میلیونها نفر به آن اشتغال دارند و صدها میلیون نفر نیز دست اندرکار و طرفدار و تماشاگر برنامه های مختلف ورزشی هستند. از طرفی در مواردی ورزش استحکام بخش  وحدت ملی و اجتماعی در جوامع است و حتی در حل مسائل سیاسی و خاتمه منازعات بین کشورها، نقش آفرین است. آنچنانکه اخیراً در مسابقات المپیک زمستانه کره جنوبی شاهد بودیم. 

وی ادامه داد: ورزش پیوند دهنده دلهاست و نسلهای مختلف را کنار هم می نشاند و نتیجه کار بر مبنای خرد جمعی و برنامه ریزی و وحدت را به آنها می نمایاند. 

دیگران چه می خوانند:

نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اخلاق ورزش یکی از موضوعات اخلاق کاربردی است که باید بر آن مبنا و بر پایه تعالیم دینی و فرهنگ غنی ایرانی، استوار گردد اظهار داشت: سازمان ورزش ما و فدراسیون‌های ورزشی و باشگاه‌ها باید دارای قوانین و منشور اخلاقی باشند. ورزشکاران نیز باید به وظایف اخلاقی خویش آشنا گردند و آنرا در میادین ورزشی اجرا کنند. اگر نام پوریای ولی و جهان پهلوان تختی در تاریخ ورزش کشور ما ماندگار می شود، فراتر از مرتبت پهلوانی آنها، بواسطه تمسّک به اخلاق و فضیلت های اخلاقی در میدان نبرد و جامعه توسط آنهاست. 

تابش تاکید کرد: مقتدا و مراد ورزشکاران ما امام علی (ع) است که در جوانمردی، فتوت، شجاعت، گذشت و ایثار و مسؤلیت پذیری و امانت داری بی نظیر بود. باید این فضایل اخلاقی را در جامعه و ورزشمان نهادینه کنیم.

رئیس فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه ورزش ما در سایه اخلاق باید انسانها را برای ایفای نقش شایسته اشان در جامعه مهیا و توانمند کند گفت: اخلاق در ورزش باید ترجمان و مقوّم اشعار نغز اخلاقی سعدی و مولانا و حافظ در پرورش انسانهای اخلاق مدار باشد. تقویت و ترویج این آموزه های دینی و فرهنگی در فرد و جامعه باید، تصور مدرنی از اخلاق در ما ایجاد کند و اخلاق از عرصه فردی به ساحت جامعه و تصمیم گیری ها گسترش یابد.

وی تصریح کرد:  یعنی "سرمایه اجتماعی" که موجودی فضائل اخلاقی در جامعه است و لایه زیرین تحولات توسعه ای و کلید توسعه است، تقویت شود. اعتماد افراد به یکدیگر و اعتماد آنها به حاکمیت، فزونی یابد. درستکاری و راستگویی و  وجدان کاری در جامعه ترویج شود. 

نایب رئیس فراکسیون امید مجلس افزود: در جامعه ای که اختلاس‌های چند هزار میلیاردی صورت می گیرد، اعتیاد، رشوه، سرقت مقالات و .... علنی می شود و ناهنجاری‌ها به هنجارها تبدیل می‌گردند، به لحاظ کمّی و کیفی شاهد سقوط و بحران اخلاقی هستیم. 

تابش ادامه داد: راه چاره آن است که الگوی جدید برای پیشرفت و توسعه تعریف کنیم که در آن اخلاق را در تصمیمات خویش لحاظ کنیم و سرمایه اجتماعی را قوام بخشیم. 

رئیس فراکسیون ورزش مجلس با بیان اینکه باید از حضور ورزشکارانمان و تیم هایمان در آوردگاه‌های جهانی برای نمایش داشته های فرهنگی و اخلاقیمان به درستی استفاده کنیم گفت: جامعه ما نیاز به شادی دارد، ورزش می تواند شادی را برای جامعه و خصوصاً نسل جوان ما به ارمغان بیاورد. به شرط آنکه این شادی موجب ناراحتی بخشی دیگر از جامعه نشود. باید از موضع اعتدال، آشتی و گفت‌وگو با دنیا حرف بزنیم و ورزشمان و اخلاقمان را عرضه کنیم.

 نماینده مردم اردکان گفت: دولت باید تصدی گری در ورزش را کاهش دهد و در عوض، بستر ساز مداخله آزاد متخصصان در ورزش باشد. به نهادهای مدنی و تشکل‌های مردمی در ورزش، فدراسیون‌ها، هیاتها که می توانند دستاوردهای خوب ورزشی را برای کشور رقم زنند، توجه داشته باشیم. 

تابش با بیان اینکه باید از شکست ها پلی برای پیروزی بسازیم تصریح کرد:  به بانوان و توانمندیهایشان اعتماد کنیم و موانع را از سر راه آنها برای حضور مؤثرشان در ورزشگاه‌ها و آوردگاههای ورزشی برداریم. جوانان را دریابیم که آینده کشور و ورزش را رقم خواهند زد و آینده کشور و ورزش به دست توانمند آنها رقم خواهم خورد.

انتهای پیام

منبع : خبرگزاری ایسنا

تابش: موانع حضور بانوان در ورزشگاه‌ها را برداریم

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟