نهادینه ‌کردن فرهنگ فردی و سازمانی در قوه قضاییه از مهمترین اهداف معاونت فرهنگی است

معاون اداره کل دینی و انقلابی معاونت فرهنگی قوه قضاییه، نهادینه‌ کردن فرهنگ فردی در سطح کارکنان، خانواده‌ها و کمک به توسعه و تعمیق بصیرت دینی و انقلابی و همچنین ترویج فرهنگ و ارزش‌های اسلامی و تعالی خانواده کارکنان را از مهمترین وظایف اداره کل فرهنگ دینی و انقلابی معاونت فرهنگی بیان کرد.
نهادینه ‌کردن فرهنگ فردی و سازمانی در قوه قضاییه از مهمترین اهداف معاونت فرهنگی است

به گزارش ایسنا، حسینی اصل اظهار کرد: اداره کل دینی و انقلابی معاونت فرهنگی قوه قضاییه متشکل از سه اداره توسعه و تعمیق بصیرت دینی و انقلابی، اداره ترویج فرهنگ ارزش های اسلامی و اداره امور فرهنگی خانواده‌ها است.

معاون اداره کل دینی و انقلابی معاونت فرهنگی قوه قضاییه در خصوص وظایف اداره توسعه و تعمیق بصیرت دینی و انقلابی گفت: این اداره با بهره‌گیری از ابزارهای فرهنگی مانند مسابقات کتابخوانی، ضمن ترویج مطالعه در میان همکاران، موجبات آشنایی آنان را در موضوعاتی مختلف از جمله اخلاق، احکام، روابط اجتماعی، فرهنگ و شیوه‌های امر به معروف و نهی ازمنکر، اهداف نهضت امام خمینی (ره) و انقلاب اسلامی فراهم کرده است.

دیگران چه می خوانند:

وی از دیگر اقدامات صورت گرفته در اداره کل دینی و انقلابی را اجرای برنامه عفاف و حجاب در قوه قضاییه برشمرد و گفت: ارائه محصولات فرهنگی، اجرای اقدامات فرهنگی مرتبط با دستگاه قضایی بر اساس مأموریت محوله از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی و تدوین پیش نویس دستورالعمل عفاف و حجاب در قوه قضاییه جهت تصویب و اجرای آن از دیگر اقدامات انجام شده در این اداره کل است.

حسسینی اصل با بیان اینکه در اجرای نظام مند برنامه‌های فرهنگی، شوراهای تخصصی از قبیل شورای فرهنگی قوه قضاییه، اقامه نماز و شورای امر به معروف و نهی از منکر در سطوح مختلف دستگاه قضایی تشکیل شده است، افزود: در اجرای هر یک از برنامه‌های مذکور سعی بر آن بوده تا از سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) استفاده شود؛ لذا برنامه‌های خاصی مانند تدوین پیش نویس دستورالعمل شناسایی و معرفی چهره‌های برتر دستگاه قضایی در دستور کار قرار گرفته است.

معاون اداره کل دینی و انقلابی معاونت فرهنگی قوه قضاییه در خصوص برنامه‌های اداره خانواده گفت: شناسایی و تقدیر از فرزندان نخبه کارکنان، برگزاری اردوهای جداگانه مزدوجین و مجردین، اجرای طرح همسان گزینی، اجرای برنامه‌های احکام در خانه ویژه کارکنان و همسران ایشان، قرآن در خانه و تکریم کارکنان در نقاط عطف زندگی شخصی از جمله برنامه‌های اداره خانواده است.

حسینی‌اصل اظهار کرد: اداره امور فرهنگی خانواده به منظور دستیابی به تعامل و جلب مشارکت خانواده‌های کارکنان در برنامه‌های فرهنگی اقدام به برگزاری برنامه‌های مختلف آموزشی، حمایتی، فرهنگی و ترویجی نموده است تا در راستای تعالی و تقویت بنیان خانواده‌ها موجبات انسجام هر چه بیشتر سازمان و کارکنان را فراهم آورد و رضایت مندی نیروی انسانی و بهره وری سازمانی را افزایش دهد.

حسینی‌ اصل در ادامه به تشریح عملکرد اداره ترویج فرهنگ و ارزش ‌های اسلامی این اداره کل پرداخت و افزود: برگزاری پنجمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم و اولین دوره مسابقه اذان در رده‌های مختلف سنی کارکنان و خانواده ایشان در چهار مرحله شهرستانی، استانی، منطقه ای و کشوری از مهمترین برنامه‌های این اداره کل است که مرحله کشوری این مسابقه در هفته دوم اسفندماه سال جاری در تهران برگزار خواهد شد.

وی افزود: برگزاری اردوهای آموزشی تخصصی قرآن کریم در مشهد مقدس و اجرای اولین دوره طرح تربیت مربی نهج البلاغه به همراه اتمام تدوین کتاب خاطرات ماندگار قضایی نیز از دیگر برنامه‌های انجام شده در این اداره می‌باشد.

معاون اداره کل دینی و انقلابی معاونت فرهنگی، ارسال پیامک‌های اطلاع رسانی در مناسبت‌های مهم زندگی، برگزاری طرح مودت به منظور اجرای اردوهای فرهنگی ویژه مدیران و آموزش‌های پیرامون مباحث خانواده، ارتقا عملکرد هسته‌های جهادی، اردوی خانواده خوب، طرح شناسایی خانواده متعالی و ترویج فرهنگ ازدواج آسان، تدوین کتاب احکام کارمندی و گسترش فرهنگ علوی از طریق اجرای برنامه همراه با نهج البلاغه و... را از جمله برنامه‌های این اداره کل برای سال آینده بیان کرد.

انتهای پیام

منبع : خبرگزاری ایسنا

نهادینه ‌کردن فرهنگ فردی و سازمانی در قوه قضاییه از مهمترین اهداف معاونت فرهنگی است

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟