کد خبر : ٨٦٦٠٤١
یارانه 400 هزارتومانی l یارانه
جزییات حدف یارانه پردرآمدها l اگر یارانه 400 هزارتومانی شما واریز نشده این مطلب را حتما بخوانید
خبر رسمی: ستاد اجرایی تبصره ۱۴در اطلاعیه ای اعلام کرد چنانچه تاکنون یارانه خانوار شما واریز نشده و پیامک نیز دریافت نکرده اید، از مراجعه به ادارات، دفاتر پیشخوان خدمات دولت و پلیس + ۱۰ خودداری کنید.
به گزارش خبر رسمی:
یارانه چهارصد هزار تومانی به زودی واریز می شود. عضو کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها در مجلس با تاکید در پرداخت یارانه چهار صد هزارتومانی گفت:  به حساب تمام سرپرست های خانواده یارانه 400 هزار تومانی واریز می شود. 
مخبر معاون اول رییس جمهورمردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها را یک الزام و راهبرد اساسی برای اصلاح اقتصاد کشور توصیف کرد و افزود: تمامی وزرا، استانداران، معاونین آنها، مدیران کل و حتی کارشناسان دستگاه های اجرایی همگی در اجرای این امر خطیر باید همراهی داشته باشند.
ممکن است شما مشمول دریافت یارانه باشید، ولی به دلایلی چون: تغییر یا فوت سرپرست خانوار، اختلال در حساب بانکی واریز یارانه نظیر مسدود شدن و یا تغییر شماره حساب، تاخیر در انتقال یارانه به حساب سرپرست خانوار توسط بانک یارانه به حساب سرپرست خانوار واریز نشده باشد.

چنانچه پیامک حذف را دریافت ننموده‌اید ، برای اعلام نقطه نظرات در خصوص نحوه همکاری دفاتر پیشخوان خدمات دولت، با شماره 021-6369 تماس حاصل فرمایید.

جزئیات حدف یارانه پردرآمدها/ نحوه پیگیری افرادی که «پیامک قطع یارانه» دریافت کرده اند
سخنگوی ستاد اجرایی تبصره 14 گفت: افراد 3 دهک بالای جامعه شناسایی شده اند و در گام اول یارانه 200 هزار نفر حذف می‌شود .

میرزایی سخنگوی ستاد اجرایی تبصره 14 قانون بودجه در برنامه تیتر امشب در خصوص حذف یارانه 200 هزار خانوار تصریح کرد: شناسایی 3 دهک بالای جامعه و حذف یارانه آن‌ها تکلیفی هست که دولت باید انجام دهد و از چند سال گذشته مطرح شده، اما به دو دلیل نبود داده‌های مناسب اطلاعاتی و حساسیت‌های اجتماعی هنوز عملیاتی نشده است.

وی افزود: در گذشته دستگاه‌ها اعتقادی به الکترونیک کردن اطلاعات نداشتند، اما اکنون بیشتر دستگاه‌ها الکترونیکی شده اند و پیش نیاز اصلی برای شناسایی وسع درآمد افراد فراهم شده است.

سخنگوی ستاد اجرایی تبصره 14 قانون بودجه بیان کرد: خود اطلاعات، فرایند تولید آن و تبادل اطلاعات بین دستگاه‌ها در امر شناسایی دهک‌ها موثر است. همچنی اطلاعات به دست آمده نیاز به بروزرسانی دارد.وی تصریح کرد: شاخص‌هایی همچون تعداد سفرهای خارجی، نوع شغل، تعداد املاک و خودرو، مجموع حقوق دستمزد خانوار در تعیین وسع خانوار و حذف یارانه موثر است.وی افزود: اعداد دقیق میزان حقوق و دارایی افراد برای حذف یارانه فردا از سخنگوی دولت اعلام خواهد شد.

این مقام مسئول بیان کرد: در آزمون وسع اجرا شده افراد 3 دهک بالای جامعه شناسایی شده اند و در گام اول یارانه 200 هزار نفر به عنوان نمونه حذف می‌شود به جهت اینکه میزان خطا مشخص شود. برای کلیه افراد پیامک ارسال شده است.

وی ادامه داد: اگر یارانه برای فردی واریز نشده و پیامک دریافت نکرده است مشمول قطع یارانه نیست و به 3 دلیل یارانه به حساب سرپرست خانوار واریز نشده است: تغییر یا فوت سرپرست خانوار، اختلال در حساب بانکی واریز یارانه نظیر مسدود شدن و یا تغییر شماره حساب و یا تاخیر در انتقال یارانه به حساب سرپرست خانوار توسط بانک.

میرزایی تصریح کرد: چنانچه فرد پیامک حذف را دریافت نکرده و یارانه وی حذف شده می‌تواند برای پیگیری با شماره 6369-021 تماس بگیرد.وی ادامه داد: پیامکی که ارسال می‌شود در سرشماره عبارت یارانه نوشته می‌شود و مردم باید نسبت به پیامک‌های جعلی آگاه باشند.

این مقام مسئول تصریح کرد: افرادی که پیامک قطع یارانه دریافت کرده اند به همراه مدارک معتبر به دفاتر پیشخوان مراجعه کرده و رضایت نامه دسترسی به حساب بانکی ارائه می‌دهند طبق این رضایت نامه حساب بانکی آن‌ها بررسی می‌شود وکد رهگیری به آن‌ها داده می‌شود که پس از 48 ساعت برای به ثبت شکایت به سایت ثبت درخواست رسیدگی مراجعه کنند.


برچسب ها
‍‍‍
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :
پر بیننده ترین ها
آخرین اخبار